- Home
- /
- Szolgáltatások
- /
- Lökéshullám Terápia
Lökéshullám terápia
A lökéshullám terápia során a keletkezett hanghullámok útján a különféle szöveteket mechanikailag stimuláljuk, ami a keringés fokozásával segíti elő a gyógyulást. A lökéshullám terápia (ESWT – Extracorporal Shock Wave Therapy) egy gyors és műtéti beavatkozást nem igénylő konzervatív kezelés a mozgásszervi betegségekben szenvedőknek (sarokfájdalom, teniszkönyök, izomcsomók).
Hogyan működik a lökéshullám terápia?
A rehabilitáció során a fizikai energiák jól alkalmazhatók a szövetek fiziológiás tulajdonságainak helyreállításában. A hullámok által létrehozott energiák ingerelik a strukturálisan átalakult szöveteket. Ilyen hullám a lökéshullám is, melyek valamilyen közegen (szilárd, folyékony vagy gáznemű anyagban) át terjednek. Amikor valamely áramlat gyorsabban halad, mint az érkezését megelőző „információ” – a közeg nem tud kitérni annak útjából. Így az érkező energia abban elnyelődik, hirtelen, szinte azonnali változást idéz elő a közegben melyen áthalad, mely változás lehet nyomás, hőmérséklet, vagy akár denzitásváltozás is.
Azzal hogy a lökéshullámok ingerlik a szöveteket azok átalakulnak, újra rendeződnek ami egy alkalmazkodási reakció azaz gyógyulási folyamat. Ezzel a természetes úton is végbemenő gyógyulási folyamat ideje is jelentősen lecsökkenthető így a fájdalom is hamarabb múlik el.
Helyi vérbőség alakul ki, melynek hatására a gyulladást csökkentő faktorok koncentrálódnak, a szövetek anyagcseréje javul, a lágyrészek lazulnak.
A kezelés nem fájdalmatlan, tűrhető fájdalommal jár, de ahogy javul a kezelt probléma úgy mérséklődik, majd megszűnik.
Lökéshullám hatásai:
A lökéshullám terápia alkalmazási területei:
Kezelési ellenjavaslatok
A kezeléseket az akut sérülést követően, a rehabilitációs fázisban alkalmazzuk (minimum a sérüléstől számított 21 nap elteltével). Indokolt esetben, hosszas kezelést igénylő állapotok esetén orvosi javaslatra.